0 542 350 3098
Aydınlı, Aslı Cd. No:36, 34953 Tuzla/İstanbul

Airbag Beyni Tamiri

Airbag Beyni Tamiri

Airbag Beyin Nedir?

Airbag, kaza esnasında hava yastıklarını açılıp sürücü ve yolcuların kaza esnasında darbe almalarını engellemek için kullanılan genellikle hava yastığı olarak bilinen araçtır. Airbag sistemi birkaç sensör, kontrol modülü ve en azından bir adet hava yastığından oluşmaktadır. Sensörlerde, modüllerde veya yastıkta oluşan hasarlar airbag beyin tamiri ile düzeltilmektedir.  Araçlarda kaza esnasında açılan hava yastıklarının yeniden kullanılabilmesi için airbag tamiri gerekmektedir.

Airbag Beyni Ne Zaman Tamir Edilmeli?

Kaza esnasında airbagler patlayarak hava yastıkları şişer.  Airbagler beyin mekanizması tarafından devre dışı bırakılıp tekrar kullanılamayacağını sürücüye uyarı ışıkları ile bildirir.

Airbag Beyin Tamiri Nasıl Yapılır?

  • Akünün eksi kutbundaki kablo sökülür.
  • Airbag sistemi sökülerek servise alınır.
  • Airbag içindeki çip içerisinden çıkarılır ve bilgisayara bağlanır.
  • Çipteki veriler resetlenir ve tekrarda programlama işlemi yapılır.
  • Airbag tekrar takılır

Gösterge Panel Tamiri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Airbag Beyin Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Airbag beyin tamiri fiyatı değişkenlik gösterir. yastığı fiyat aralığında marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Airbag tamirinde  hava yastığı ve sensör maliyeti bulunmaktadır. Fiyat değerlendirmesi yaparken bunları ayrı olarak düşünmek önemlidir. Airbag değişikliği yerine tamire de başvurabilirsiniz.  Sensör fiyatları hava yastıklarına oranla daha düşük maliyetlidir. Daha detaylı bilgi almak için Ağırman Oto Elektronik' e gelebilir yada telefon ile teknik destek alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Blogdan Başlıklar