0 542 350 3098
Ağırman Oto Elektronik Aydıntepe Mah. Tuzla Küçük Oto Sanayi Sitesi A/3 Blok. No:34 Tuzla / İstanbul

ABS Beyni Tamiri

ABS Beyni Tamiri

ABS Beyni Nedir?

ABS'nin açılımı Anti Lock Braling System demektir. Kilitlenme karşıtı frenleme sistemi anlamına da gelmektedir. Yeni araçların çoğunda ABS bulunmaktadır.   ABS sistemi aracın hızından hareketle çalışan sensörler ve kontrol modülünden oluşmaktadır. ABS sistemi hız sensörlerinin etkisiyle kontrol modülünü bilgilendirir ve aracın fren mekaniği için balatalara baskı uygular. ABS fren sistemi aracın daha kontrollü olması, fren mesafesinin azalması gibi faydalara sahiptir. ABS fren sisteminde bir arıza oluştuğunda araçtaki göstergede arıza ışığı yanmaktadır

ABS Beyni tamir edilir mı?

Abs beyni bozulursa tamir edilebilmesi mümkündür. Eğer ABS beyni çok kullanılamaz hale geldi ise tamirci tarafından yeni parça ile değiştirilmesi gerekmektedir. Tamir edilen veya değiştirilen Abs beyni tamirci tarafından teste tabii tutulmalıdır.

ABS Beyni bozulursa ne olur?

ABS beyninin bozulmasıyla birlikte araçtaki ani fren sistemi devre dışı kalır, bununla birlikte ESP vb. sistemlerin çalışmaması gibi olumsuzluklar yaşanabilir.

 ABS Beyni arızası nasıl anlaşılır?

  • Araç gösterge paneli üzerinde ABS, ESP ya da fren sisteminde uyarı ışıkları yanması
  • Fren mesafesinde uzama olması
  • Arıza durumunda ECM tarafından aracın kayıyor olarak algılanması  frene basıldığı zaman pompalama işlemini devreye sokabilmektedir.

ABS Beyni fiyatları ne kadar?

Tüm araçlarda aynı standartlarda ABS beyni için fiyat almak ve detaylı bilgiye ulaşmak için servisimizi ziyaret edebilir veya bizi arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Blogdan Başlıklar