0 542 350 3098
Aydınlı, Aslı Cd. No:36, 34953 Tuzla/İstanbul

Mercedes SCN Kodlaması

Mercedes SCN Kodlaması

Mercedes SCN Kodlaması Nedir?

SCN' nin açılımı  Software calibration number yani yazılım kalibrasyonu anlamına gelmektedir. Yeni model araçların modüllerinde yazılım bulunmaktadır. Mercedes-Benz araçlarındaki bu yazılıma da SCN adı verilmektedir.

 SCN Kodlaması Nedir?

Yeni nesil araçlarda kullanmaya bağlı olarak belirli bir yıl geçtikten sonra araçta problemler ortaya çıkabiliyor. Bu  tarz problemler araçlara yeni gelen güncellemeler ile çözülmektedir. Araçlarınızda bulunan problemleri düzeltmek, eksikliklerini gidermek ve güncelleştirmek için yeni yazılımları yüklüyoruz.

 Modül programlama be SCN kodlama gibi işlemleri gerçekleştirmek için server bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Yani bu işlemi gerçekleştirirken şanzıman ve ana parçaların ECU' a senkronize etmek için kullanılır. Eğer bu işlem gerçekleşmez ise sistemde hata olarak görülür. SCN kodlaması önceden sadece Mercedes Benz'in yetki verdiği kişi veya tüzel kuruluşlar tarafından yapılabilmektedir. Yetkili servis şifresi senelik kiralama olarak alınmaktadır ve maliyeti fazladır. Ayrıca bu şifre sadece Mercedes' in belirlediği servislere vermektedir. Fakat artık Autel sayesinde profesyonel MS 908P ve Autel elite üniversal arıza tespit gibi SCN kodlama ve programlama gibi işlemleri yapabiliriz.

Online SCN Kodlama  Yapılır Mı?

Eski model araçlar için internet gerekmeksizin SCN kodlama işlemi yapılır.  Yeni model araçlarda ise Online olarak SCN kodlamasına izin verilir. Mercedes gerekli araç bilgilerini girmeden aracı tanır ve yeni version yazılımı aracınıza otomatik  olarak yükler.

Motor beyni programlama hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

SCN Kodlaması Önemli Midir?

SCN kodlaması aracınız için büyük önem taşır. Eğer yazılım ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız SCN kodlamasının bu sorunu ortadan kaldırması muhtemeldir.

Yeni bir Elektronik Şanzıman Kontrol Cihazı (ETC) veya yakıt kontrol ünitesi (ME) takıldığında yazılımı güncelleyebilmek için SCN kodlamasına ihtiyaç duyulur.

Mercedes SCN kodlaması hakkında detaylı bilgi almak için servisimizi ziyaret edebilir yada Telefon numaramızı arayarak destek alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Blogdan Başlıklar